INDIE - Kulinarna podróż z Cookidoo ®

Kulinarna podróż z Cookidoo ®

„Pierwszym warunkiem zrozumienia obcego kraju jest powąchanie go” – uważał Rudyard Kipling, brytyjski pisarz i autor „Księgi dżungli”.

Z pewnością miał na myśli Indie, w których spędził wiele czasu. Jedno z najludniejszych państw świata fascynuje od wieków podróżników i poszukiwaczy smaków. Nie bez przyczyny, bo ten ogromny kraj rozciągający się od Himalajów na północy, po błękitne wody oceanu na południu, jest niesamowitym tyglem kultur i religii, w którym mieszali też brytyjscy kucharze. Wyruszając w kulinarną podróż po Indiach poznacie bardzo różnorodne dania – od ostrych i korzennych po intrygujące wegańskie i wegetariańskie. Kuchnia indyjska uwodzi aromatami i kolorami. To stąd pochodzą słynne mieszanki przypraw zwane masala. W żadnej innej kuchni nie znajdziecie tylu oryginalnych przepisów na dania z owoców, warzyw i roślin strączkowych.

Przedstawiamy przepisy, które inspirowane są Indyjską kuchnią. Niezwykle aromatyczne, a także proste w wykonaniu- znajdziecie je na platformie Cookidoo ®:

  1. Maślany Kurczak
  2. Mango Lassi
  3. Samosy z farszem ziemniaczanym i kolendrą
  4. Kurczak w jogurtowym sosie curry
  5. Sałatka w indyjskim stylu

Przejdź do Cookidoo®

Od ponad 130 lat oferujemy nowoczesne, innowacyjne i niezwykle trwałe produkty, z których skorzystały już miliony rodzin.