Jak przygotować imprezę Halloween w domu?

Thermomix® to dodatkowa para rąk w kuchni

Jak przygotować Halloween w domu?

Boicie się, że to będzie strasznie trudne zadanie? Mamy dla Was kilka rad, które sprawią, że Wasze Halloween będzie przerażająco udaną imprezą, którą zostanie na długo w pamięci dzieci i dorosłych. Jeśli czujesz, że w tym roku spędzisz Halloween w domu, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zorganizować mroczne i pyszne party dla swoich bliskich.

 

Halloween z roku na rok zyskuje popularność na całym świecie. Trudno odszukać genezę tego święta, ponieważ obchodzone jest od wieków w wielu rejonach świata. Meksykanie świętują Día de Muertos – Dzień Zmarłych, który jest zakorzeniony w kulturze i tradycji kraju. To czas, gdy zmarli wracają na ziemię, by połączyć się ponownie ze swoimi rodzinami. Towarzyszą mu wówczas niezwykłe kolorowe przebrania, kościotrupy i czaszki. Dla Amerykanów to radosne święto pełne upiornych dekoracji, które mają odstraszyć złe duchy. A według wierzeń Celtów 31 października zaciera się granica pomiędzy światem żywych i umarłych. W Polsce coraz chętniej dołączamy do radosnych obchodów tego święta, wycinamy Halloweenowe dynie, przygotowujemy upiorne imprezy dla dzieci i dorosłych, którym towarzyszą prywatki i straszne przekąski. Dobrym spotkaniom zawsze towarzyszy jedzenie, dlatego przygotowaliśmy przepisy na Halloween, które z łatwością przygotujecie w urządzeniu Thermomix®, tak by Wasz stół był koooszmaaarnie smaczny.

Halloween w filmowym stylu

By przyjęcie było udane, potrzebny jest motyw przewodni. Impreza Halloween w filmowym stylu to jeden z pomysłów, który można spokojnie zrealizować w swoim domu. Horrory najchętniej oglądamy właśnie pod koniec października. Przygotuj salę kinową i zadbaj o dekoracje: powycinane dynie, przygaszone światła i mroczne girlandy pozwolą poczuć prawdziwy nastrój grozy. Jeśli na samą myśl o horrorach masz gęsią skórkę i nie wiesz, co wybrać, to polecamy kilka klasyków, które warto włączyć jak np. „Krzyk”, „Piła”, „Egzorcysta” czy „Dziecko Rosemary” – to zestawienie gwarantujące dreszczyk emocji. Koniecznie przygotuj także przebranie, które będzie nawiązywało do strasznych produkcji jak np. Joker, Hannibal, Freddy Kruger czy przerażająca dziewczynka z filmu „The Ring”. Jeśli wybierzesz ten motyw na swoje przyjęcie, to pamiętaj o strasznych przekąskach, których nie może zabraknąć podczas seansu filmowego jak np. czarna pizza z duchami, czy czy Halloweenowe parówkowe paluchy - to absoltuny must eat filmowej imprezy. By nieco osłodzić ten upiorny klimat, zaproponuj swoim gościom idealne ciasto na Halloween – tartę dyniową.

Wampiry, diabły i upiory – motyw zza światów na Halloween w Twoim domu

Podczas Halloween częstym motywem przewodnim są postacie zza światów jak np.: upiory, czarownice, wampiry i diabły. Z łatwością możesz stworzyć przebranie w domu, wykorzystując czarne ubrania, prześcieradła i podstawowe kosmetyki. Jeśli chcesz naprawdę przestraszyć swoich bliskich, pomyśl o swoim kostiumie odpowiednio wcześniej. W sklepach znajdziesz wiele rekwizytów, które Ci pomogą stworzyć idealną kreację. Pamiętaj, że klimat tego przyjęcia powinien być upiorny i przerażający, dlatego dostosuj swoje przebranie tak, by budziło niepokój. Zadbaj także o wystrój domu, który wpłynie na upiorną atmosferę. Wśród dekoracji na tej imprezie powinny dominować mroczne akcenty jak np. pajęczyny, świece i dynie. Zadbaj koniecznie o przekąski, które dopełnią strasznych wrażeń. Na ten wieczór polecamy dorosłym Eliksir wiedźmy na bazie rumu, który pogrąży nas w mroku i będzie dobrym starterem rozluźniającym klimat, a wszystkim bez wyjątku podaj krwawe paluchy wiedźmy na przekąskę. Dla tych, którzy kochają słodkości, przygotuj Halloweenowe babeczki w kształcie mózgu, a głodomorom Halloweenowe faszerowane papryki. Jeśli na Twojej imprezie przypadkiem pojawi się pogromca duchów, koniecznie zaproponuj mu bezowe duszki, które odwrócą jego uwagę od przybyszów zza światów, a na wypadek, gdyby wpadły wampiry, miej gotową zupę czosnkową.

Halloween dla dzieci

Dzieci kochają imprezy przebierane! Podczas przyjęcia warto zaserwować im nie tylko upiorne przekąski, ale także zachęcić je do aktywności, by ten wieczór był wyjątkowy. Podczas Halloween mogą wspólnie zagrać w kalambury, z hasłami, które nawiązują do imprezy jak np. czarownica, mumia, wampir, diabeł i duch. Super zabawą są także upiorne balony, na których dzieci malują markerami upiory i kościotrupy. Nagrodą za najlepszy rysunek mogą być cukierki na patyku cake pops na Halloween. Jeśli chcesz, by podczas imprezy chwilę odpoczęły, włącz im Halloweenowe produkcje, możesz skorzystać z bajek Tima Burtona jak. „Frankenweene” czy „Gnijąca Panna Młoda”. Jeśli chcesz je naprawdę zaskoczyć, przygotuj im trufle nietoperze z dynią, które składają się z ciasteczek Oreo albo dżdżownice w czekoladowej ziemi. Straszne wspomnienia zabiorą ze sobą do domu.

Upiorne przekąski na Halloween

Jeśli marzysz o przyjęciu idealnym, zadbaj o wystrój domu. Niech na wejściu wita gości kościotrup lub nietoperze. Zadbaj także o odpowiednio mroczną muzykę i ewentualne miejsce do tańczenia. W kuchni skorzystaj z naszych przepisów na Halloween, które są smaczne oraz figlarne, na pewno dopełnią każdą mroczną imprezę oraz zaskoczą Twoich gości. Sprawdź kolekcje: Przepisy na Halloween i Przepisy na Halloween II na Cookidoo®, znajdziesz wśród nich przekąski na Halloween, napoje na Halloween i ciasta na Halloween. Podczas tej imprezy nie może zabraknąć dyni, dlatego z wydrążonych, przeznaczonych do dekoracji części przygotuj smaczne Halloweenowe bułeczki dyniowe, krem z dyni albo tatrę z dynią. Gdy chcesz wydać domowe przyjęcie i obawiasz się, że będziesz mieć dużo pracy, to Thermomix® na pewno Ci ją ułatwi i sprawi, że gotowanie to będzie prawdziwy cukierek, a nie psikus!

Umów się na prezentację urządzenia

Od ponad 130 lat oferujemy nowoczesne, innowacyjne i niezwykle trwałe produkty, z których skorzystały już miliony rodzin.