Jestem tatą i gotuję

Pierwsze kroki w kuchni mają wpływ na całe życie. Budują zdrowe nawyki żywieniowe i bazę smaków wyposażając dzieci w umiejętność gotowania i decydowania o tym, co będą jeść.

Współcześni ojcowie coraz chętniej spędzają czas w kuchni i gotują swoim dzieciom. Wspólne gotowanie sprawi, że poczujesz się jak kapitan statku, który płynie wraz z młodymi odkrywcami na nieznaną wyspę. Przygotowanie pizzy to wycieczka do Włoch, hamburgerów do Ameryki a lepienie pierogów to sentymentalna podróż w rodzinne strony babci. To doskonała okazja, by wspólnie spędzać czas i rozwijać nowe hobby. Dziecięca ciekawość świata jest nieskończona. A co wtedy, gdy brakuje nam pomysłów, jak ją zaspokoić?

Bycie rodzicem to wielkie wyzwanie. Czujemy potrzebę, by zapełniać czas dzieciom różnymi aktywnościami, które rozwiną ich talenty lub pozwolą na odkrycie nowych. Chcemy też sami nauczyć ich jak najwięcej, by w przyszłości dobrze sobie radziły. Jak wśród tylu zajęć i obowiązków znaleźć czas na to, by z nimi pobyć i porozmawiać? Wspólne gotowanie pozwoli nie tylko na naukę nowych umiejętności, ale także na umocnienie relacje z dziećmi.

Dlaczego warto gotować z dziećmi?

Pierwsze kroki w kuchni mają wpływ na całe życie. Budują zdrowe nawyki żywieniowe i bazę smaków wyposażając dzieci w umiejętność gotowania i decydowania o tym, co będą jeść. To może sprawić, że w przyszłości będą jadły zdrowo. Wspólne gotowanie ćwiczy także koncentrację uwagi. W trakcie dziecko może mieszać, dosypywać, czy oddzielać żółtka od białka. Pamiętaj tylko, by pod żadnym pozorem nie obsługiwało noży i urządzenia Thermomix®. Gotowanie stymuluje rozwój dzieci i rozwija wyobraźnię. Kontakt z różnorodnymi produktami to cała paleta kolorów, struktur, zapachów, konsystencji, temperatur, a nawet dźwięków. Małe dziecko odbierając wrażenia zmysłowe, otrzymuje stymulację sensoryczną. Będąc dla nich największym autorytetem, pokazujesz im nowy świat.

Gdy ojciec przejmuje kuchnię...

Wtedy wszystko powinno być uporządkowane i dobrze zaplanowane. Wielu mężczyzn podchodzi do gotowania, jak do misji, która powinna zakończyć się powodzeniem. A takie podejście zdecydowanie wymaga odpowiedniego sprzętu. Regularne przygotowywanie jedzenia dla całej rodziny powinno być szybkie, łatwe i przyjemne, a czas spędzony w kuchni powinien być wykorzystany efektywnie. Każdej osobie, która lubi kulinarnie eksperymentować, a zwłaszcza ojcu - głowie rodziny z pomocą przychodzi Thermomix® TM6, który posiada 20 funkcji ukrytych w jednym urządzeniu. Gotuje, waży, miesza, blenduje, emulguje, sieka, miksuje, rozdrabnia, mieli, ubija, wyrabia, roztapia, podgrzewa, gotuje w niskich i w wysokich temperaturach, na parze, praży, dusi, karmelizuje i rumieni. Dzięki niemu można z łatwością przygotowywać najtrudniejsze dania świata, które zadowolą największych krytyków kulinarnych w naszych domach – dzieci.

Głowa rodziny w kuchni to rzadki widok?

Gdy w domu pojawiają się dzieci, to zwykle mama przejmuje obowiązki szefa kuchni. Dzieje się tak, ponieważ mężczyźni tłumaczą swój brak zaangażowania w gotowanie brakiem umiejętności. Thermomix® TM6 zamienia gotowanie w prawdziwą przyjemność i pozwala unikać frustracji w kuchni. To doskonałe rozwiązanie dla każdego ojca, który chciałby zająć się organizacją posiłków w domu lub poprawić swoje kuchenne umiejętności. Dostęp to platformy Cookidoo®, która zawiera ponad 4 tysiące różnych przepisów z całego świata, pozwoli odkrywać nowe smaki i gotować krok po kroku pyszne dania dla całej rodziny. Znajdują się tam również kolekcje przepisów dla najmłodszych, jak Dziecinnie Proste czy kolekcja wyjątkowych przepisów na Dzień Dziecka, które zadowolą największego głodomora. Gotowanie z Thermomix® TM6  jest proste, ponieważ na ekranie urządzenia wyświetlają się wskazówki, które prowadzą przez cały przepis i z dokładnością jednego grama, pokazują ile i jakich składników należy użyć, by gotować. Cookidoo® pozwala także planować dania na cały tydzień i zapisywać swoje ulubione przepisy.

 

Ugotowane uczucia

Chwile spędzone razem, gdy dzieci są małe, są niezwykle ważne. To wtedy kształtuje się ich świat i najwięcej się uczą. Kuchnia również może być światem pełnym ciekawostek i odkryć. To idealna okazja, by nauczyć nasze dziecko różnorodnych smaków i zapachów. Pokazać przyprawy z całego świata i opowiedzieć o odległych kulturach i krajach, gdy wspólnie będziecie przygotowywać hummus czy meksykańską zupę. Kuchnia to przecież miejsce ciekawych rozmów i kulinarnej pasji, którą warto zarażać dzieci. Budowanie zdrowych nawyków żywieniowych zaczyna się od najmłodszych lat. A wspólne chwile w kuchni będziecie wspominać ze wzruszeniem po latach. Thermomix® TM6 urządzenie, które pozwala na realizację kulinarnych marzeń i zachcianek z dużą łatwością i w krótkim czasie. A jeśli chciałbyś zaskoczyć swoją drugą połówkę i przygotować romantyczną kolację przy świecach, to Thermomix® TM6 sprawi, że oczarujesz ją na nowo... kulinarnie rzecz jasna. 

Umów się na spotkanie z przedstawicielem handlowym

Od ponad 130 lat oferujemy nowoczesne, innowacyjne i niezwykle trwałe produkty, z których skorzystały już miliony rodzin.