Na piknik ze Sławomirem Zabawą

Nowa kolekcja z przepisami

Kolekcja piknikowa Sławomir Zabawa
Każdego roku czekam na wiosnę, a wraz z nią na pierwsze piknikowe śniadania na trawie mówi Sławomir Zabawa, opiekun i moderator grupy na Facebooku. Teraz na platformie Cookidoo ® dostępna jest kolekcja „Piknik ze Sławomirem Zabawą” z 12 przepisami jego autorstwa. Znajdziemy w niej pyszne przekąski i dania w sam raz na wiosenny piknik, takie jak bułeczki stokrotki, ciasteczka marchewkowe z jabłkiem, a nawet słowacki trdelnik. Dla miłośników konkretnych przekąsek Sławomir Zabawa proponuje paszteciki piknikowe, czosnkowe chlebki naan z sosem jajecznym i rollsy z tortilli z pastą serową, warzywami i łososiem.

Kiedyś

- Przygodę z urządzeniem Thermomix ® rozpocząłem ponad 18 lat temu. Na jednej z prezentacji kupiłem Thermomix ® TM21 – wspomina. Przez pierwsze dwa lata uczył się urządzenia i powoli zaczął też tworzyć zupełnie nowe przepisy, które zamieszczał na portalu Przepisownia.pl, tym samym zachęcając innych użytkowników do dzielenia się przepisami na swoje ulubione dania. W sumie na portalu znalazło się kilkadziesiąt przepisów jego autorstwa. – Kiedy wyjechałem na dłużej do Stanów Zjednoczonych nie rozstałem się z urządzeniem Thermomix ®, ale zabrałem go ze sobą. Po dwóch latach wrócił ze mną do Polski – opowiada Sławomir Zabawa. W 2011 roku  założył blog kielkismaku.pl, który jest zbiorem wiedzy na temat kiełkowania nasion, kiełków, zdrowej żywności, zawiera też ciągle rozbudowywaną, szeroką bazę przepisów na Thermomix ®.

Teraz

– Cały czas staram się inspirować innych posiadaczy urządzenia Thermomix ®. Zawsze powtarzam, że urządzenie jest tyle warte, ile potrafimy w nim zrobić. Początki dla każdego użytkownika są inne, ale gdy już poznamy Thermomix ®, to trudno się z nim rozstać – przekonuje Sławomir Zabawa. – Dlatego w sieci, na Facebookowej grupie „Thermomix PL” pomagam innym poznać urządzenie i zachęcam do wykonywania ciekawych przepisów. Pomagam stawiać pierwsze kroki z urządzeniem Thermomix ®, aby wszystkim żyło się lepiej, łatwiej, zdrowiej i smaczniej – dodaje z uśmiechem. Sam często gotuje potrawy, których próbował podczas wyjazdów do różnych miejsc. Nie trzyma się przepisów jednej kuchni, ale eksperymentuje, bo wtedy powstają najciekawsze potrawy. – Staram się uważnie słuchać osób, które przekazują mi ulubione przepisy z tradycji rodzinnej. Ich adaptacje są wkładem w zachowanie polskiej tradycji kulinarnej i naszej narodowej gościnności – zaznacza. Kuchnia w moim życiu od zawsze była rozrywką i ucieczką od codziennej pracy przy komputerze, odskocznią od pracy informatyka i grafika, pasją i relaksem w jednym, zaraz obok gry w Scrabble. Połączenie tego wszystkiego z zamiłowaniem do fotografii dało też początek blogowi kielkismaku.pl. Sławomir lubi przygotowywać słodkości, ciasta i desery, bo tutaj może eksperymentować do woli. – Każdej wiosny czekam na czas, gdy będzie można na łonie natury degustować nowe potrawy. Tą kolekcją chciałbym Was również zaprosić na taki piknik! Częstujcie się! – zachęca.

Przejdź do kolekcji

Od ponad 130 lat oferujemy nowoczesne, innowacyjne i niezwykle trwałe produkty, z których skorzystały już miliony rodzin.