PREMIERA! "Dania dla dzieci"

JUŻ TERAZ DOSTĘPNE

Najnowsza książka kucharska „Dania dla dzieci. Zdrowe żywienie do drugiego roku życia” z 78 przepisami na Thermomix® jest zwięzłym poradnikiem na temat żywienia maluchów od narodzin do drugich urodzin i bogatym źródłem informacji dla tych rodziców, którzy chcą samodzielnie przygotowywać posiłki dla swoich dzieci.

Pomysł, by wydać książkę z daniami dla dzieci narodził się w odpowiedzi na potrzeby klientów zainteresowanych tematem i pytających o tego typu propozycję – wyjaśnia Dagmara Dąbrowska, Specjalista ds. przepisów kulinarnych Vorwerk Polska, która opracowała przepisy do książki. – Ta publikacja była dla mnie dużym wyzwaniem, gdyż kluczowym założeniem było stworzenie dań zarówno zdrowych, smacznych i odżywczych, jak też lekkostrawnych, a także prostych i ciekawych zarazem. Zdaję sobie sprawę, jak ważną kwestią jest świadome i komplementarne odżywianie od najmłodszych lat i w jaki sposób początki żywienia dzieci kształtują potem smak u dorosłych. Jestem mamą 14-letniej dziewczynki i opracowując tę książkę korzystałam również z własnych doświadczeń, ucząc się przy okazji czegoś nowego. Cieszę się z powstania tej książki i mam nadzieję, że okaże się pomocna w planowaniu żywienia dzieci, a także wierzę, że odciąży Rodziców w kuchni, a zaoszczędzony czas zostanie miło wykorzystany w rodzinnym gronie.

Wraz z pojawieniem się na świecie dziecka rodzice muszą mierzyć się nie tylko z nowymi obowiązkami i wyzwaniami, ale także stresem wynikającym z obaw o zdrowie i prawidłowe żywienie malucha. Każdy rodzic chce, by dziecko rozwijało się jak najlepiej pod względem fizycznym, psychicznym i emocjonalnym. Specjaliści ds. przepisów kulinarnych Thermomix® Vorwerk Polska postanowili wyjść naprzeciw tym potrzebom i przy wsparciu specjalistów – pediatry i dietetyka – inspirując się hiszpańską książką zawierającą przepisy dla dzieci na Thermomix® przygotowali polską publikację. Opatrzona wstępem specjalisty pediatry gastroenterologa zawiera przepisy na rozpoczęcie żywienia uzupełniającego (od 4 miesiąca) i stopniowe rozszerzanie i urozmaicanie diety (od 6 do 24 miesiąca). W osobnych rozdziałach zebrano przepisy na zdrowe przekąski, desery oraz lody i sorbety dla dzieci. Przy każdym przepisie zamieszczono wskazówki ułatwiające jego przygotowanie oraz informacje na temat wartości odżywczych dania.
Świat dziecięcych kulinariów nie musi być nudny!

Przejdź do sklepu

Od ponad 130 lat oferujemy nowoczesne, innowacyjne i niezwykle trwałe produkty, z których skorzystały już miliony rodzin.