PREMIERA! "Dania mięsne"

NOWA KSIĄŻKA

Dania Mięsne Thermomix TM5
Najnowsza książka kucharska z 65 przepisami na Thermomix ® „Dania mięsne” nawiązuje do powiedzenia brytyjskiego szefa kuchni Fergusa Hendersona kierującego się filozofią „Od nosa do ogona”. Zgodnie z nią każda część zwierzęcej tuszy jest jadalna. Dlatego w książce znajdziecie przepisy na mięso, drób i podroby.

Polacy lubią mięso, są wierni tradycyjnym smakom. Nasi klienci czekali na książkę z przepisami mięsnymi na Thermomix ®. Cieszę się, że mogliśmy spełnić ich oczekiwania. Wybierając przepisy do książki kierowałam się nie tylko popularnością danego rodzaju mięsa, chciałam też pokazać, że gotując w urządzeniu Thermomix ® możemy przygotować pyszne dania dla całej rodziny, które nie wymagają dużego nakładu pracy – mówi Katarzyna Zając (Specjalista ds. Przepisów Kulinarnych Vorwerk Polska i autorka bloga kulinarnego Mirabelkowy.pl), odpowiedzialna za wybór i opracowanie przepisów do książki.

Książka zawiera przepisy na przystawki, zupy, dania główne, sałatki z wykorzystaniem różnych gatunków mięsa, a także przepisy na marynaty, w których można mięso upiec lub przyrządzić na grillu. We wprowadzeniu do książki znalazły się podstawowe informacje na temat mięsa i jego rodzajów. Wyjaśnione zostały też brzmiące niezrozumiale dla wielu osób takie terminy jak szponder, rozbratel czy antrykot. Przeczytamy też o tym, na co zwracać uwagę podczas kupowania mięsa, jak ocenić jego zapach, kolor i strukturę.

„Dania mięsne” to nie tylko smaki, które znamy z przeszłości, zgodne z kulinarną tradycją, ale także smaki nowoczesne, tworzone w ramach aktualnych trendów i inspirowane kuchniami z różnych stron świata. W książce miłośnicy tradycji znajdą m.in. przepis na rolady wołowe z boczkiem i ogórkami kiszonymi, a poszukiwacze nowych smaków będą mogli przyrządzić kurczaka w cieście pomidorowym lub klasyczne angielskie danie – polędwicę à la Wellington, lub sałatkę azjatycką z klopsikami. Są tu także przepisy na domowy smalec, kiełbasę słoikową i pasztet z gęsi. Prawdziwa uczta dla miłośników mięsnej, treściwej kuchni. Książkę opracował zespół ds. spraw przepisów kulinarnych Thermomix ® Vorwerk Polska, a przetestowali niezależni testerzy.

Zapraszamy na zakupy do naszego sklepu i biur Vorwerk => goo.gl/jxpLW7

Przejdź do sklepu

Od ponad 130 lat oferujemy nowoczesne, innowacyjne i niezwykle trwałe produkty, z których skorzystały już miliony rodzin.