5 prostych kroków na drodze do zdrowych nawyków

Wiele osób rozpoczyna styczeń od spisania noworocznych postanowień, ale szybko z nich rezygnuje. Jak do tego nie dopuścić? Wyznacz sobie cele, do których będziesz dążyć małymi krokami przez cały rok – bez pośpiechu i we własnym tempie.  

Co powiesz na naszą listę 5 postanowień na 2021 rok? 

1. Planuj zdrowe menu. 
Pomoże Ci w tym Coookidoo® - na platformie nie tylko sprawdzisz kaloryczność potraw, ale także zaplanujesz zakupy. Trzymając się listy kupisz niezbędne składniki w odpowiedniej ilości. To ważne, jeśli nie chcesz marnować jedzenia. Może raz w miesiącu zaplanujesz danie  z wykorzystaniem superfoods? Naturalne, nieprzetworzone składniki działające korzystnie na organizm nie muszą być egzotyczne. W naszej strefie klimatycznej do super food zaliczamy m.in. jarmuż, siemię lniane, miód, żurawinę, kaszę jaglaną, rokitnik. 

2. Jedz zdrowo.
Zbilansowane posiłki zawierające odpowiednią ilość węglowodanów, białka, tłuszczów, cukrów oraz witamin i mikroelementów są niezbędne, by być w dobrej formie. Przy każdym przepisie na Cookidoo® znajdziesz informacje na temat wartości odżywczych i kaloryczności przygotowywanej potrawy.

3. Pij wodę. 
Nie zapominaj o piciu wody – odpowiednie nawodnienie poprawia metabolizm i zmniejsza apetyt, zwiększając uczucie sytości. Ustaw przypomnienie w telefonie (lub ściągnij aplikację, np. Pij wodę), aby kontrolować wypijane ilości, idealnie 1-2 litry dziennie (zupy też się liczą!). Zimą wypijaj wodę o temperaturze ciała, z dodatkiem cytryny lub limonki – będziesz chętniej po nią sięgał. 

4. Znajdź czas na ruch. 
Niech to będzie spacer, krótka przebieżka, joga na macie w twoim mieszkaniu. Ważne, żeby się poruszać - Twoje ciało będzie Ci za to wdzięczne.

5. Nie zapominaj o odpoczynku. 
Nie ma zdrowego ciała bez zdrowego ducha, dlatego zwolnij i naucz się odpoczywać. Wieczór z dobrym serialem albo ciekawą książką, przyjemna muzyka, pachnąca kąpiel pozwolą Ci się zrelaksować i tym samym zadbać o siebie. Jeśli zbyt późno kładziesz się spać – ustaw na wieczór budzik, który wyznaczy porę na sen, co pozwoli Ci zaplanować odpowiednią ilość snu, optymalną dla Twojej regeneracji. 

Zadbaj o siebie w 2021

Od ponad 130 lat oferujemy nowoczesne, innowacyjne i niezwykle trwałe produkty, z których skorzystały już miliony rodzin.