Retro kuchnia Anny Włodarczyk

Nowa kolekcja z przepisami

Kolekcja Kuchnia retro Ani Włodarczyk
Nie potrzeba kuchni na fajerki, czy miedzianych rondli, by gotować jak za dawnych lat. Retro gotowanie jest bowiem możliwe w cyfrowej technologii. Anna Włodarczyk, autorka bloga kulinarnego Strawberries from Poland i książki „Retro kuchnia” przygotowała na platformę Cookidoo ® kolekcję „Retro kuchnia Anny Włodarczyk” zawierającą dawne przepisy, opracowane na urządzenie Thermomix ®.Zależało mi, by „Retro kuchnia” nie była zbiorem nudnawych historycznych wycinków, bo to nie lekcje historii, a pasjonująca, żywa opowieść o smakach sprzed stu lat. Zaskoczy Was, jak wiele modnych obecnie składników czy smaków pojawiało się na polskich stołach blisko sto lat temuwyjaśnia autorka.

„Retro kuchnia” to bowiem opowieść o przedwojennej kuchni z pyszną, nowoczesną interpretacją starych przepisów.
Anna Włodarczyk jest specjalistką od dawnych smaków i posiadaczką kolekcji starych książek kucharskich. Ma ich kilkanaście, a najstarsza – „Kucharka litewska” Wincentyny Zawadzkiej pochodzi z roku 1870. W jej zbiorze znajdują się też książki autorstwa Marii Disslowej i Lucyny Ćwierczakiewiczowej. Opisywanie retro smaków Anna rozpoczęła na swoim blogu w zakładce Vitage Cooking, w której gromadziła dawne przepisy i historie o przeszłości. Dziś nie tylko prowadzi bloga, ale także zawodowo zajmuje się kulinarną fotografią i pisaniem do magazynów i portali internetowych.
Jej przepisy, dostępne na platformie Cookidoo ® przeniosą nas w czasie. Poznamy, a może też przypomnimy sobie, niegdysiejsze forszmaki, zefiry i leguminy. Część receptur jest wiernym odtworzeniem tych przedwojennych, a część ich współczesną interpretacją. Wspomniany forszmak należy do ulubionych dań autorki. To pochodząca z kuchni żydowskiej zapiekanka z purée ziemniaczanego z pokrojonym drobniutko śledziem. W kolekcji Anny Włodarczyk na Cookidoo ® znajdziemy m.in. przepisy na rozgrzewającą zupę z czerwonej soczewicy, kotlety śledziowe z kaparami, leguminę z tapioki i zefir truskawkowy z bezikami. Wszystkie retro przepisy można przygotować w nowoczesnym urządzeniu Thermomix ®.


Nowa kolekcja na Cookidoo®

Od ponad 130 lat oferujemy nowoczesne, innowacyjne i niezwykle trwałe produkty, z których skorzystały już miliony rodzin.