Sztuka gotowania dla najmłodszych

Gotujemy dla dzieciUrozmaicona dieta, wysokiej jakości produkty, niewielka ilość cukru i żywność jak najmniej przetworzona? Większość rodziców dobrze wie, jak gotować dla swoich dzieci, jednak z powodu braku czasu nie zawsze im się to udaje. Tymczasem zdrowe gotowanie nie musi zajmować całego dnia. Na pewno nie z urządzeniem Thermomix ®. To, że dzieci potrzebują naturalnej i zróżnicowanej diety wydaje się być kwestią oczywistą. Jednak codzienny jadłospis najmłodszych coraz częściej obfituje w słodkie, gazowane napoje oraz słodkie i słone przekąski. Tymczasem powinniśmy zadbać, aby nasze pociechy jadły przede wszystkim dużo warzyw i owoców, a także odpowiednie ilości nabiału, mięs oraz ryb. Równie istotny jest także sposób przygotowywania posiłków. Wielu rodzicom niestety brakuje na to czasu, jednak z pomocą przychodzi technologia.

Zrób to sama!
Wielofunkcyjne urządzenie Thermomix ® o kompaktowej budowie łączy w sobie funkcje dwunastu różnych przyrządów kuchennych, maksymalnie upraszczając proces przygotowywania pełnowartościowych posiłków.

Co można w nim zrobić?
Właściwie wszystko - ważyć składniki, miksować, wyrabiać ciasto, podgrzewać, gotować (również na parze), rozdrabniać, przecierać, kroić, mieszać i siekać - niemal bez Twojego udziału. Dzięki temu codziennie będziesz mogła samodzielnie przyrządzać świeże i wartościowe dania dla swojego dziecka.
Z urządzeniem Thermomix ® w szybki i prosty sposób zrobisz owocowy jogurt bez dodatku cukru, pożywny przecier warzywny pozbawiony sztucznych konserwantów, a także przygotujesz pełnowartościową zupę, o której jakości nie będą musiały przekonywać Cię umieszczone na opakowaniach certyfikaty i atesty. Po prostu wrzucasz składniki i… gotowe. Nie musisz ani mieszać ani pilnować temperatury, a jeśli zdecydujesz się skorzystać z funkcji "gotowanie z ustawieniami" nie musisz nawet mieć własnego pomysłu na obiad! Wybierasz przepis, a Thermomix ® - na czytelnym kolorowym ekranie - wyświetli krok po kroku dokładne instrukcje. Oczywiście, jeśli będziesz miała więcej czasu albo do wspólnego gotowania chcesz zaprosić dziecko - bez przeszkód możesz przełączyć się na tryb manualny i eksperymentować.

Niezastąpiony asystent
Thermomix ® pozwala zachować pełną kontrolę nad każdym etapem przygotowania posiłków, które serwujesz swoim dzieciom. Dzięki temu możesz być pewna, że nie znajdzie się w nich nic, co mogłoby im zaszkodzić. Ponadto, możesz nie tylko kontrolować czas, jaki spędzasz
w kuchni, ale i obniżyć go do niezbędnego minimum i poświęcić wolne popołudnie na zabawę z pociechami.
Thermomix ® bierze na siebie większość pracochłonnych czynności związanych z gotowaniem, włącznie z myciem. Po użyciu urządzenia wystarczy wlać do niego wodę i włączyć na kilkanaście sekund na wysokich obrotach, wylać ją i przepłukać ponownie już czystą wodą. Nic bardziej prostego. Co więcej, wszystkie elementy naczynia miksującego można także myć w zmywarce, co stanowi jeszcze większą wygodę.
I nic bardziej oszczędnego, bo domowe przygotowywanie posiłków to nie tylko inwestycja w zdrowie, ale i wymierna oszczędność! Ekoprodukty nie należą do najtańszych, a gotowane dania są drogie i niewarte swojej ceny. W ich składzie znajdziemy mnóstwo konserwantów, za które niekoniecznie chcemy płacić krocie.  Urządzenie Thermomix ® to zdroworozsądkowy wybór i morze kulinarnych możliwości dla Ciebie i Twojej rodziny. Dzięki niemu od najmłodszych lat będziesz mogła kształtować pozytywne nawyki żywieniowe swoich dzieci, uczulając je na obecność w gotowych daniach sztucznych składników i wskazując łatwo dostępną, zdrowszą alternatywę.

Przepisy dla najmłodszych na Cookidoo ®

Od ponad 130 lat oferujemy nowoczesne, innowacyjne i niezwykle trwałe produkty, z których skorzystały już miliony rodzin.