ABC oczyszczania organizmu

Doskonała forma

Odczuwasz przemęczenie? Masz problemy z koncentracją? Twoje ciało jest nabrzmiałe, a skóra i włosy matowe? To znak, że Twój organizm potrzebuje oczyszczenia. Lato sprzyja temu, aby zadbać o kondycję i o dobre samopoczucie. W przeprowadzeniu skutecznego detoksu pomoże Ci Thermomix ®.
To wielofunkcyjne urządzenie zostało stworzone, aby ułatwiać życie. Dzięki niemu codzienne przygotowanie posiłków i napojów będzie przyjemnie proste i zajmie niewiele czasu.

Dlaczego detoks?
W codziennym życiu jesteśmy narażeni na ciągłe działanie toksyn m.in. ze spalin samochodowych, papierosów czy stresu. Aby uniknąć ich negatywnego działania powinniśmy zadbać o naszą dietę. Często brak czasu uniemożliwia nam spędzenie długich godzin w kuchni i przygotowywania soków i koktajli oczyszczających. Skutecznym rozwiązaniem jest Thermomix ®, który zastąpi nam wiele urządzeń AGD. Wszystko dlatego, że łączy w sobie aż 12 funkcji. TM5 to urządzenie, które w szybki sposób pomoże nam przygotować wszystko co potrzebne do oczyszczenia organizmu.

Diet oczyszczających jest wiele, ale każda z nich zakłada używanie produktów zdrowych, świeżych, pozbawionych konserwantów i obfitujących w substancje odżywcze. Takimi produktami są warzywa i owoce. Thermomix ® pomoże Ci przygotować pyszne soki oraz koktajle oczyszczające, które stymulują naturalną przemianę materii i pozwolą poczuć się lekko i zdrowo.

Właściwości warzyw i owoców
• Sok z pietruszki – idealny napój podczas oczyszczającego detoksu. Pietruszka bogata jest w prowitaminę A, witaminę C, sole mineralne oraz żelazo. Dzięki tym składnikom działa oczyszczająco, a dodatkowo uodparnia nasz organizm.
• Sok z jabłek i marchwi – napój ten pomoże nam skutecznie pozbyć się toksyn z organizmu. Beta-karoten, który zawarty jest w marchwi poprawi koloryt naszej skóry. Z kolei pektyny zawarte w jabłkach wpłyną korzystnie na nasz metabolizm.
• Sok z ogórków – taki sok oczyści nasz organizm z toksyn, a dodatkowo uzupełni niedobór witamin, takich jak potas, fosfor, wapń, i magnez, które występują w skórce ogórka.
• Sok z pomidorów z dodatkiem chilli – pomidory zawierają antyoksydanty, które opóźniają proces starzenia się skóry. Z kolei szczypta chili stymuluje proces przemiany materii, a co za tym idzie przyśpiesza oczyszczanie organizmu z zanieczyszczeń.
Soki ze świeżych warzy i owoców wpływają na nasz wygląd, samopoczucie i zdrowie. Tego typu napoje powinniśmy pić nawet kilka razy dziennie, dzięki temu nasz organizm będzie w pełni sił do życia.


ZDROWE napoje na Cookidoo ®

Od ponad 130 lat oferujemy nowoczesne, innowacyjne i niezwykle trwałe produkty, z których skorzystały już miliony rodzin.