Wiem, co jem, czyli dieta na wynos

Jedzenie w pudełku

Planowanie posiłków oraz idące za tym racjonalne żywienie stale zyskuje na popularności. Aby każdego dnia przestrzegać zasad zbilansowanej diety z pomocą przychodzą lunchboxy, czyli plastikowe pojemniki na żywność. Dzięki nim, w wygodny sposób, zabierzemy przygotowane dania do pracy lub szkoły.

Jak domowym sposobem szybko i łatwo przyrządzić całodniowe menu na wynos?
Niezastąpioną pomocą w samodzielnym gotowaniu będzie wielofunkcyjne urządzenie Thermomix ®, które dzięki 12 różnym funkcjom ułatwi i usprawni cały proces. Przygotujemy w nim dania na cały dzień, od zup, przez mięsa i ryby, na niskokalorycznych deserach kończąc. Częstą obawą przed samodzielnym przygotowywaniem posiłków jest czas. Wydawać się może, że należy poświęcić długie godziny, aby skomponować menu na cały dzień. Jednak odpowiednia organizacja pozwoli poradzić sobie z tym problemem.

Fenomen jedzenia z pudełka
Na czym właściwie polega fenomen tego rodzaju posiłków Głównym założeniem jest staranne planowanie oraz zdrowe przyrządzanie poszczególnych dań. Następnie każde z nich pakuje się w osobne pudełko, tak aby ułatwić sobie rozdysponowanie porcji na cały dzień. W zależności od potrzeb, skomponowanie jadłospisu można zlecić dietetykowi lub zdecydować się na przygotowywanie posiłków samemu, zgodnie z własnymi upodobaniami smakowymi. Alternatywą dla samodzielnego gotowania są firmy cateringowe, które dostarczają każdego ranka komplet posiłków na dany dzień.

Lunchbox
Taki sposób odżywiania pozwala kontrolować ilość spożywanych kalorii, umożliwia jedzenie w stałych odstępach czasowych, a to z pewnością pomoże stracić parę zbędnych kilogramów. Dzieje się tak, ponieważ regularność sprzyja pobudzeniu metabolizmu. Gotowanie w domu daje możliwość wymyślania nowych dań i ciągłego eksperymentowania. Co więcej, jeśli do naszej kuchni zawita rutyna mamy do dyspozycji Internet, który jest niezastąpioną skarbnicą inspiracji oraz sprawdzonych przepisów.
Z kolorowymi lunchboxami, korzystanie z pracowniczego bufetu, gdzie jakość produktów często jest wątpliwa nie będzie już przymusem. Taki wariant diety ma jedną wadę – czas, który należy poświęcić na przygotowanie dań. Jednak rozwiązaniem tego problemu jest odpowiednia organizacja. Zaplanowanie zakupów i jadłospisu, jak również gotowanie posiłków na kilka dni sprawi, że zyskamy na czasie. Ponadto, po kilku tygodniach przyrządzanie zdrowych lunchboxów stanie się nawykiem i będzie przebiegało efektywnie.

Twój osobisty kucharz
Dobrą alternatywą, która pozwoli zachować zalety i zniwelować wady diety pudełkowej, a przede wszystkim zaoszczędzić sporo czasu, będzie przygotowywanie posiłków z pomocą wielofunkcyjnego urządzenia Thermomix ®. Nie tylko usprawni i ułatwi on proces gotowania, ale zapewni pełną kontrolę nad zawartością poszczególnych dań. Thermomix ® wykonuje 12 różnych czynności - mieszanie, miksowanie, mielenie, siekanie, gotowanie na parze i w wodzie, ważenie, rozpuszczanie, wyrabianie ciasta, ubijanie, blendowanie oraz emulgowanie. Wszystko to umożliwi przyrządzenie zróżnicowanych i dietetycznych posiłków - w jednym urządzeniu. Do zestawu dołączony jest także nośnik przepisów, który stanowi cyfrową wersję książki kucharskiej. Dzięki niemu można wybrać dowolny przepis z bazy, a urządzenie poprowadzi nas przez cały proces gotowania wyświetlając wskazówki jakie składnik należy dodać. Ponadto użytkownicy urządzenia mogą korzystać z Cookidoo ® - platformy z przepisami na Thermomix®, na której obecnie znajduje się ponad 1 500 przepisów. Dzięki rejestracji na platformie każdy użytkownik może zainspirować się wybraną kolekcją przepisów, np. Lunchbox – do pracy i na piknik, zaplanować menu tygodniowe czy wygenerować listę zakupów.  Wszystko to sprawi, że będziemy w stanie samodzielnie przygotować zestaw dań na cały dzień i zabrać je ze sobą do pracy.

Stwórz lunchbox z Cookidoo ®

Od ponad 130 lat oferujemy nowoczesne, innowacyjne i niezwykle trwałe produkty, z których skorzystały już miliony rodzin.