Wracamy do formy po ciąży

Rady dla młodych mam

Ciąża to wymagający stan dla kobiecego organizmu. Powrót do formy po porodzie wymaga nie tylko czasu ale przede wszystkim motywacji. Odpowiednio dobrana dieta, którą można wspomóc ćwiczeniami – to gwarancja na szybką regenerację. Ważne, aby nie zwlekać, ale zacząć od razu.
Wysiłek fizycznyPoczątkowo nowa sytuacja, w jakiej znajduje się młoda mama, może powodować, że w natłoku nowych obowiązków, ćwiczenia będą swoiście odkładane na później. Nic bardziej mylnego. O ciało należy zacząć dbać niezwłocznie. Aktywność fizyczna nie tylko sprawi, że szybko wróci się do formy, ale doda energii wzmacniając pewność siebie oraz motywację. Młoda mama w swoich ćwiczeniach powinna szukać urozmaicenia, tak aby pobudzić całe ciało. Podstawowy zestaw ćwiczeń powinien aktywizować przede wszystkim te części ciała, które najmocniej odczuły na sobie trudy ciąży. Należą do nich przede wszystkim mięśnie brzucha. Bardzo istotnym jest, aby ćwiczenia rozpoczynać łagodnie – nie rzucając się od razu na głęboką wodę. Z biegiem czasu można zintensyfikować działania.
Zbilansowana dieta

Organizm kobiety tak w czasie, jak i po porodzie wymaga wyjątkowego traktowania. Tyczy się to w szczególności diety. Kobiety w okresie ciąży przybierają na wadze średnio do 10 kg. Te, którym ciężko jest oprzeć się ciążowym zachciankom – potrafią przybrać nawet do 20 kg! Jeśli racjonalnie chcemy schudnąć po ciąży – pamiętajmy, żeby nie stosować głodówek czy innych metod, które polecają przyjaciółki. Każdy organizm jest bowiem inny i wymaga innych składników odżywczych. Z pomocą dla zabieganych mam przychodzi urządzenie Thermomix®  , które nie tylko zaoszczędzi czas, ale również zadba o to, aby przygotowywane posiłki były lekkie, pozbawione tłuszczu i codziennie świeżo przygotowane. Multifunkcjonalność urządzenia pozwala, aby w jednym czasie przygotować kilka składników dania. Dzieje się tak dzięki specjalnym akcesoriom dedykowanym dla urządzenia. Zaliczamy do nich przystawkę Varoma – niezastąpioną dla młodych mam, która pozwala na gotowanie na parze. W taki sposób, wkładając do niej rybę, a warzywa do pasującego wkładu – w niecałe 30 minut można przygotować zdrowy posiłek – a w tym samym czasie zająć się swoją pociechą lub ćwiczeniami.
W dzisiejszych czasach dbanie o zdrowie i powrót do formy są tylko kwestią czasu który należy na nie poświęcić.

Od ponad 130 lat oferujemy nowoczesne, innowacyjne i niezwykle trwałe produkty, z których skorzystały już miliony rodzin.