Jaglanka z bananami

Thermomix ® śniadaniowo

Nie ma nic lepszego niż energetyczne śniadanie, które postawi nas od razu na nogi. Polecamy Wam jaglankę z bananami i sosem z orzeszków ziemnych.

Przepis pochodzi z newslettera Thermomix ®

Składniki

Sos z orzeszków ziemnych
80 g masła orzechowego
85 g syropu klonowego
20-25 g soku z cytryny, świeżo wyciśniętego

Jaglanka
180 g kaszy jaglanej
300 g bananów, pokrojonych w 3 mm plastry
20 g soku z cytryny, świeżo wyciśniętego
1000 g mleka
4 łyżki orzechów nerkowca, prażonych, niesolonych, posiekanych

PRZYGOTOWANIE

Sos z orzeszków ziemnych
1. Do naczynia miksującego włożyć masło orzechowe, dodać syrop klonowy i sok z cytryny, zmiksować 15 s/obr. 5, przelać do miski, odstawić. Umyć naczynie miksujące. Jaglanka
1. Na pokrywie naczynia miksującego postawić miskę, odważyć do niej kaszę jaglaną, przepłukać na sitku pod bieżącą wodą, odstawić.
2. Na pokrywie naczynia miksującego postawić miskę, odważyć do niej banany i sok z cytryny, delikatnie wymieszać kopystką, odstawić.
3. Do naczynia miksującego wlać mleko, dodać opłukaną kaszę jaglaną, gotować 15 min/95°C/obr. 1 (TM31: 15 min/90°C/obr. 1).
4. Ugotowaną kaszę jaglaną przełożyć do miseczek, udekorować plastrami banana, polać przygotowanym wcześniej sosem i posypać posiekanymi orzechami nerkowca.
5. Jaglankę z bananami i sosem z orzeszków ziemnych podawać na ciepło jako śniadanie.WSKAZÓWKA Gęstość sosu z masła orzechowego można regulować, dodając więcej syropu klonowego lub soku z cytryny czy masła orzechowego.
Jeżeli sos będzie miał grudki, w punkcie 1. należy wydłużyć czas miksowania.
Oprócz bananów można użyć także innych owoców, np. borówek.
Przepis „Masło orzechowe” znajduje się w książce podstawowej: TM5 „Kulinarne ABC” na str. 304, TM31 „Radość gotowania” na str. 194 i kolekcji „Kulinarne ABC” znajdującej się na platformie Cookidoo®.Od ponad 130 lat oferujemy nowoczesne, innowacyjne i niezwykle trwałe produkty, z których skorzystały już miliony rodzin.