Informacja zapobiegawcza o Thermomix® 31

Doskonała jakość oraz zadowolenie klienta stanowią najwyższy priorytet dla firmy Vorwerk. W imieniu Vorwerk Elektrowerke GmbH & Co KG chcielibyśmy poinformować o podjętych środkach zapobiegawczych.

Aktualizacja: Informacja listopad 2015

Intensywne testy, przeprowadzane przez nas okresowo, wykazały, że uszczelka pokrywy naczynia miksującego w niektórych urządzeniach może nie działać prawidłowo. Jeśli Thermomix® TM31, który posiada jedną z takich uszczelek, jest ustawiony na wysokie obroty, np. podczas miksowania gorących potraw, następnie natychmiast i/lub szybko zostanie otwarta pokrywa naczynia miksującego, zmiksowane gorące składniki mogą rozprysnąć się na zewnątrz naczynia. Może to doprowadzić do oparzenia.

Natychmiast po stwierdzeniu problemu ustaliliśmy okres, w którym wyprodukowano wadliwe egzemplarze (październik 2012 - sierpień 2014) i zwróciliśmy się z prośbą do wszystkich potencjalnie dotkniętych tym problemem klientów, aby ze względów bezpieczeństwa wymienili uszczelkę pokrywy swojego urządzenia. W ostatnim czasie okazało się jednak, że kwestia ta może dotyczyć także niewielkiej liczby urządzeń wyprodukowanych do sierpnia 2014 r.

W celu zagwarantowania nienagannej pracy Państwa urządzenia, wszystkie egzemplarze o numerach seryjnych od 124231XX do 143231XX mogą być użytkowane wyłącznie z zieloną uszczelką. Numer seryjny znajdą Państwo na tabliczce znamionowej na spodzie urządzenia.

Jeśli numer seryjny Państwa urządzenia mieści się w zakresie 124231XX – 143231XX, zostanie do Państwa wysłana bezpłatnie nowa, zielona (dla lepszego rozróżnienia) uszczelka pokrywy. Kwestia dostarczenia nowej uszczelki nie wymaga dodatkowych działań z Państwa strony, jak również uprzedniego kontaktowania się z firmą Vorwerk czy przedstawicielem.

W celu wykluczenia jakiegokolwiek ryzyka, do momentu otrzymania nowej uszczelki, zwracamy się do Państwa z prośbą o ścisłe przestrzeganie następujących instrukcji, za każdym razem, podczas używania urządzenia Thermomix ® TM31, aby uniknąć możliwości poparzenia:

Po zakończeniu pracy urządzenia na wysokich obrotach (wyższych niż poziom 4), pokrętło obrotów należy najpierw przekręcić do poziomu 1.

Pokrętło obrotów należy pozostawić w tej pozycji przez 3 sekundy.

Następnie pokrętło obrotów należy ustawić na pozycji "pokrywa otwarta" oraz ostrożnie otworzyć pokrywę.

Postępując zgodnie z powyższą instrukcją, w międzyczasie, będą Państwo bezpieczni podczas używania urządzenia Thermomix ® TM31.

Jeśli Pani/Pana Thermomix nie został wyprodukowany w wymienionym powyżej okresie, pokrywa powinna działać prawidłowo. Proszę pamiętać, że uszczelkę należy wymieniać co dwa lata, tak jak napisano w instrukcji obsługi

Przedłużenie gwarancji

Przedłużenie gwarancji o dodatkowy rok

Ponadto, Vorwerk przedłużył o dodatkowy rok gwarancję na wszystkie urządzenia Thermomix® TM31, które zostały wyprodukowane począwszy od 42 tygodnia 2012r. To oznacza, że wszystkie urządzenia Thermomix® TM31 posiadające numer seryjny zaczynający się od 124231XX objęte są przedłużoną gwarancją. Aby było prościej, klient nie musi nic robić. Nasz Dział Obsługi Klienta wie, że Pani/Pana urządzenie jest objęte przedłużoną gwarancją.


Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Jesteśmy zespołem Contact Center Vorwerk Polska. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące uszczelki, prosimy wysłać e-mail na: [email protected]  

Zielona uszczelka zostanie dosłana do końca grudnia 2015, do wszystkich klientów, których urządzenie zostało wyprodukowane do sierpnia 2014. Nie jesteśmy w stanie określić kiedy dokładnie otrzymają Państwo uszczelkę.


 • W celu zagwarantowania nienagannej pracy Państwa urządzenia, wszystkie egzemplarze o numerach seryjnych od 124231XX do 143231XX, mogą być użytkowane wyłącznie z zieloną uszczelką.
 • Może Pan/Pani sprawdzić, czy dane urządzenie zostało wyprodukowane w tym okresie, przeglądając numer seryjny na tabliczce znamionowej na spodzie urządzenia. Jeśli numer seryjny zawiera się w przedziale od 124231XX do 143231XX, zapobiegawczo należy używać urządzenia Thermomix ® TM31 wyłącznie z zieloną uszczelką.
 • Proszę wysłać nam na adres e-mail: [email protected] swoje nazwisko i adres korespondencyjny. Chcąc zapewnić odpowiednie środki zapobiegawcze, wyślemy bezpłatnie nową uszczelkę pokrywy. Prosimy wymienić szarą uszczelką na zieloną uszczelkę, dotychczasową prosimy zutylizować ze zwykłymi odpadami domowymi.
 • Proszę pamiętać o przepisaniu gwarancji na właściwego użytkownika.

 • Proszę wysłać nam na adres e-mail: [email protected] nazwisko nabywcy/odbiorcy i jego adres korespondencyjny. Chcąc zapewnić odpowiednie środki zapobiegawcze, wyślemy tej osobie bezpłatnie nową uszczelkę pokrywy.
 • Osoba, która kupiła/otrzymała urządzenie może się również z nami skontaktować bezpośrednio (e-mail: kontakt(at)vorwerk.pl).
 • Proszę pamiętać o przepisaniu gwarancji na właściwego użytkownika.

Ten problem dotyczy tylko niewielkiej liczby urządzeń wyprodukowanych między 42 tygodniem 2012 r. a 32 tygodniem 2014 r.
Można się dowiedzieć, czy posiadane urządzenie zostało wyprodukowane w tym okresie, sprawdzając numer seryjny na tabliczce znamionowej na spodzie urządzenia. Jeśli numer seryjny Państwa urządzenia Thermomix ® mieści się w zakresie od 124231XX do 143231XX proszę wysłać nam na adres e-mail: [email protected] swoje nazwisko i adres korespondencyjny.
korespondencyjny. Chcąc zapewnić odpowiednie środki zapobiegawcze, wyślemy do Państwa bezpłatnie nową, zieloną (dla rozróżnienia) uszczelkę pokrywy.
Po otrzymaniu nowej uszczelki dotychczasową prosimy zutylizować ze zwykłymi odpadami domowymi. Jeśli Państwa Thermomix ® nie został wyprodukowany w wymienionym powyżej okresie, pokrywa powinna działać prawidłowo.

Żadne dodatkowe kroki z Państwa strony nie są wymagane. Nasz dział obsługi klienta wie, które urządzenia są objęte przedłużoną gwarancją.

Zakładanie zielonej uszczelki

Intensywne testy, przeprowadzane przez nas okresowo, wykazały, że szara uszczelka pokrywy naczynia miksującego w niektórych urządzeniach może nie działać prawidłowo. W celu rozwiązania problemu zaprojektowano zieloną uszczelkę w taki sposób, że posiada ona nieco inne wymiary, aby ściślej przylegać do pokrywy.

 • Teraz, aby zamknąć pokrywę, trzeba użyć nieco więcej siły. Prosimy sprawdzić, czy nowa uszczelka została założona zgodnie z instrukcją otrzymaną w komplecie z uszczelką.
 • Przed założeniem uszczelki należy umyć ją gorącą wodą z płynem do mycia naczyń, zwiększy to jej elastyczność.
 • Po krótkim czasie i kilku (5-10) użyciach uszczelka dopasuje się do pokrywy, tym samym jej otwieranie i zamykanie stanie się łatwiejsze.
 • Prosimy upewnić się, że nowa zielona uszczelka została prawidłowo założona: na blacie należy położyć pokrywę do góry dnem i na pokrywie położyć nową uszczelkę. Następnie przycisnąć uszczelkę dopasowując trzy wyżłobienia pokrywy (dźwięk kliknięcia przy każdym wyżłobieniu będzie oznaczał poprawne założenie uszczelki).