Z powodów bezpieczeństwa Thermomix ® TM5 posiada zintegrowaną uszczelkę, której nie można zgubić czy też nieprawidłowo założyć. 

Części TM31, które są kompatybilne z modelem TM5 to:
•    koszyczek
•    pokrywa Varomy
•    wkład Varomy

Tak, wszystkie akcesoria można myć w zmywarce (z wyjątkiem nośnika przepisów).

Nóż można dokładnie umyć w zmywarce, wymontowując go uprzednio z naczynia miksującego. Jednak jeśli nie jest wystarczająco czysty, należy osobno umyć go pod bieżącą wodą, za pomocą szczotki, zgodnie z wskazówkami zawartymi w instrukcji obsługi.

Miarki nie powinno się przytrzymywać podczas przygotowywania potraw.

Niektóre kolorowe składniki takie jak: curry, marchewka, pomidory itd. mogą zabarwić części z tworzywa sztucznego. Ich barwniki mogą wchodzić w reakcję z łańcuchami polimerowymi niektórych tworzyw sztucznych. Z powodu specyficznej struktury części z tworzywa sztucznego niestety nie zawsze możliwe jest uniknięcie skutków takiego oddziaływania. Aby zabezpieczyć części z tworzywa sztucznego przed zabarwieniem, należy jak najszybciej zetrzeć z nich powodujące odbarwienia składniki. Większość istniejących przebarwień zniknie z czasem (ekspozycja na światło słoneczne również może przyczynić się do zniknięcia odbarwień) i nie ma wpływu na zdrowie ani na funkcjonowanie części urządzenia.

Niektóre składniki takie jak cebula oraz czosnek mają dość silny zapach. Ich dodatki smakowe mogą wchodzić w reakcję z łańcuchami polimerowymi niektórych tworzyw sztucznych. Z powodu specyficznej struktury części z tworzywa sztucznego niestety nie zawsze możliwe jest uniknięcie skutków takiego oddziaływania. Większość niepożądanych zapachów zniknie z czasem. Nie mają one wpływu na zdrowie ani na funkcjonowanie części urządzenia. W przypadku uciążliwego zapachu, pomocne może się okazać, użycie drugiej pokrywy naczynia. Pomocne w usuwanie niepożądanych zapachów może być również przechowywanie pokrywy na naczyniu miksującym do góry dnem.

Nie jest możliwe ostrzenie noża miksującego i stanowczo odradzamy podejmowania jakichkolwiek prób naostrzenia noży.

Przeciążenie może być spowodowane zbyt dużą ilością składników lub zbyt dużymi kawałkami składników. 

Aby zapobiec przywieraniu potrawy do dna naczynia miksującego należy pamiętać by zawsze dokładnie umyć naczynie miksujące po gotowaniu. Nieusunięte resztki jedzenia mogą powodować przypalenie z powodu działania wysokiej temperatury – system grzewczy znajduje się przy podstawie naczynia.

Podczas zakupu nowego motylka do urządzenia Thermomix ® TM5, należy pamiętać, że różni się on od tego, który był używany w poprzednim modelu.

UsługiProces zakupu

Od ponad 130 lat oferujemy nowoczesne, innowacyjne i niezwykle trwałe produkty, z których skorzystały już miliony rodzin.